3 Lieliskākās lietas, ko izdarījis Verners Hercogs

Ja esat filmomāns, tad nav jāpaskaidro, kas ir Verners Hercogs. Ja neesat filmomāns, tad tas īstenībā arī nav jāpaskaidro, jo viņa filmu sižetus labākajā gadījumā var nosaukt par LSD ilgstošas lietošanas sekām. (Protams, neaizmirstot, ka viņš ir viens no ietekmīgākajiem režisoriem pasaulē.)

Taču arī bez filmām viņš pats ir izdarījis daudz lietu, kuras liek noņemt cepuri un pazemīgi lūgties pēc autogrāfa. Piemēram…

Zaudētu derību dēļ apēd kurpi

Zaudētu derību dēļ apēd kurpiVerners Hercogs dokumentālajā filmā: Verners Hercogs apēd savu kurpi patiešām apēd savu kurpi, tā starp citu arī mēģinot iedvesmot karu pret televīziju, kura sagrauj mūsu dvēseles.

Viņš apēda savu kurpi, jo ar Erolu Morisu saderēja, ka tas nepabeigs savu pirmo dokumentālo filmu par mājdzīvnieku kapsētām. Moriss, protams, pabeidza savu filmu, un Hercoga kungam (vai drīzāk viņa kuņģim) nācās par to samaksāt, apēdot kurpi.

Turklāt pirms tam šo kurpi, lai tu padarītu nedaudz garšīgāku, izvārīja ar ķiplokiem, dažādām zālītēm un buljonu.

Liek pārvilkt milzīgu tvaikoni pāri kalnam

Hercoga filmā *Fitzcarraldo*, kura ir par to, kā kāds īrs vēlas izveidot operu džungļu vidū, darbības liela daļa risinās ap to, kā pāri kalniem tiek pārvilkts 320 tonnas smags tvaikonis.

Protams, Hercogs nebūtu Hercogs, ja to darītu ar specefektiem. Tā vietā viņš nolīga pārsimts vietējos, kuri patiešām vilka kuģi pāri kalnam. Pati filmēšana arī neveicās īsti labi — no sākuma saslima galvenais aktieris, tad avarēja divas lidmašīnas, turklāt pašu filmēšanas ciematu iznīcināja karā starp Peru un Ekvadoru.

Un, protams, arī leģendārais gadījums par mežcirtēju, kuram procesa laikā iekoda indīga čūska. Viņam bija divas izvēles — mirt vai zaudēt kāju. Zinot, ka tika filmēta Hercoga filma, varam labi iztēloties, ka mirt viņam nepavisam neļāva.

Intervijas laikā tiek sašauts

Kamēr Verneru Hercogu intervēja BBC, kāds trakulis sašāva viņu ar pneimatisko šauteni. Vislabākais tajā visā ir tas, ka, kaut arī intervētāji un operatori streso, Verners Hercogs ir gatavs turpināt interviju ar sašautu vēderu.

Protams, tā ir tikai “sūda gaisene”, taču iedomājieties, kādas ir iespējas šādam notikumam, un iedomājieties, kā reaģētu jūs! Turklāt nedaudz vēlāk Hercogs kamerai atklāj, ka asiņo caur savām skaistajām, violetajām apakšbiksēm.

Un pats Hercogs pēc tam teica: “Tas nav nekas. Tas pat mani nepārsteidza”. Un kāds žurnālists īsti vietā saka: “Man metas drebuļi, domājot par to, kas būtu tas, kas Verneru Hercogu pārsteigtu.”

Post Navigation