Ēģiptes karalis Faruks

Priekšpēdējais Ēģiptes karalis Faruks vadīja valsti 2. Pasaules karā un, kā jau gandrīz visi valstu vadītāji kara laikā, viņš bija nedaudz ķerts. Jau valdīšanas sākumā Faruks bija zināms kā “vēders ar galvu”, svērdams ap 150 kilogramu, dzerdams ap 30 limonādes pudeļu dienā un ēzdams kaviāru pa taisno no konservu kārbām.

Taču rijība jau nav nekas, salīdzinot ar citām viņa nebēdnībām. Faruks bija arī kleptomāns, un pats slavenākais viņa guvums bija Vinstona Čērčila pulkstenis, kuru viņš pēcāk sacījās “atradis” kaut kur zemē.

Par viņa valdīšanas periodu ir sacerēti dažādi stāsti. Piemēram, reiz sapnī redzējis sev uzbrūkam lauvas, viņš devās uz zoodārzu un pāris nošāva, kamēr tās vēl bija būros. Nemaz nerunājot par to, ka viņam simpatizēja Ādolfs, kuram viņš, kad Hitlers gatavojās iebrukumam Ēģiptē, aizsūtīja pateicības telegrammu.

Taču paši ēģiptieši bija citās domās par nacismu, un pēc kara viņa režīmu drīz vien atstādināja. Kad tika pārmeklētas viņa mantu krātuves, atrada daudz pastmarku, monētu (viņš darbojās ar numismātiku), kā arī… pasaulē lielāko pornogrāfijas kolekciju.

Post Navigation