Ieteikumi tirgotājiem valūtas tirgos

Netirgojiet pretēji tendencei. Daudzi tirgotāji iesācēji mēģina notvert tendences lūzumu un nopirkt pašā tirgus apakšā vai pārdot pašā augšā. Patiesībā ir praktiski neiespējami noteikt, kad tieši notiks tirgus kustības virziena maiņa. Un tā cena, kas šodien šķiet nesasniedzama, rīt kļūs par viegli pārsniedzamu robežu.

Nav vērts atvērt lielas pozīcijas par visu esošo depozītu. Ikviens tirgotājs, kura depozīts pārsniedz zināmu, pēc viņa domām lielu summu, tirgū sāk justies mierīgi un brīvi. Tomēr arī tādam spekulantam ir jāpasargā sevi no neattaisnotiem riskiem. Nav jēgas neapdomīgi investēt visu savu kapitālu tirdzniecībā.

Lai sāktu tirgoties, tirgotājam ir nepieciešami zināmi sākotnējie līdzekļi. Profesionāls tirgotājs riskē tikai ar to naudu, kuru viņš var atļauties zaudēt, neradot sev un savai ģimenei finansiālu krahu. Tirgotājam tas nepieciešams, lai pieņemtu pārdomātus un aukstasinīgus lēmumus, lai baudītu domāšanas brīvību. Tādēļ vispirms izlemiet, cik lielu naudas summu esat gatavi pakļaut riskam, lai gulētu mierīgi. Ja Jūs baidīsieties zaudēt savu naudu, Jūs noteikti zaudēsiet to.

Visi tirgotāji zina, cik svarīgi ir ātri noteikt un likvidēt kļūdainu pozīciju. Taču atcerieties, cik grūti ir slēgt neienesīgu pozīciju, jo nerentablas pozīcijas slēgšana ir savas kļūdas atzīšana. Vai Jūs spējat to izdarīt? Cerēt uz tirgus pavērsienu Jūsu labā un turēt pieaugošus zaudējumus – tā tirgotājam ir nepieļaujama greznība. Atcerieties, ka nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara. Ja esat kļūdījušies, vienkārši slēdziet pozīciju.

Nepalieliniet nerentablu pozīciju. Parasti tas tikai palielina zaudējumu apmēru.

Ļaujiet peļņai augt. Profesionāls tirgotājs nekad negūst peļņu pašas peļņas dēļ. Viņam ir svarīga valūtas kursu izmaiņu prognozēšanas precizitāte un tikai kā šīs darbības sekas ir materiālās atlīdzības gūšana. Veiksmīgai tirdzniecībai „peļņa jānoņem” tikai tad, ja Jūsu tirdzniecības sistēma Jums signalizē par to. Ļaujiet peļņai augt un Jūs sasniegsiet maksimālo rezultātu.

Izstrādājiet tādu tirdzniecības sistēmu, kura pamatojas uz to, ka plānotajai peļņai vienmēr jābūt lielākai nekā iespējamajiem zaudējumiem. Tātad, atverot jebkuru pozīciju, Jums ir iepriekš jānosaka, cik augstu peļņas līmeni vēlaties sasniegt vienā darījumā un cik lielus iespējamos zaudējumus esat gatavs uzņemties gadījumā, ja tirgus virzīsies pretējā virzienā Jūsu prognozētajam. Šajā gadījumā plānotās peļņas lielumam vienmēr ir jābūt lielākam par iespējamajiem zaudējumiem! Ja nezini par ko iet runa, tad lasi par Forex. Tirgotāji, kuri šo noteikumu neievēro, agri vai vēlu būs spiesti atstāt tirgu.

Post Navigation