Kļūdas, kuras pieļauj noziedznieki

Mēs ik pa laikam dzirdam par stulbiem noziedzniekiem — piemēram, par slaveno Bogdanu Kanceviču, kurš 2004/2005. gadu mijā nozaga 17. gadsimta bisi no kāda mākslas muzeja, – taču Latvijas mazie noziedznieki nobāl, salīdzinot ar pasaules pieredzi.

Piemēram…

Atstāj pieejamu personīgu informāciju

Zaglis

Kaut arī noziedznieki ļoti pārdzīvo par to, vai viņu varoņdarbus atpazīst, atzīst, apbrīno, vismaz NELIELĪTIES par izdarīto likumpārkāpumu paziņu vidū tā kā būtu pašsaprotama prasība jebkuram noziedzniekam.

Taču pats sliktākais, ko var izdarīt, ir iedot savu personīgo informāciju tiem cilvēkiem, kurus taisāties aplaupīt. Tieši to izdarīja kāds jampampiņš Jaunzēlandē. Viņš mēģināja aplaupīt kādu mūzikas veikalu, bet pirms tam palūdza, lai viņam pietaupa kādu disku, kuram viņš pierakstījās ar savu īsto adresi. Šis zaglēns pagrāba čupu ar naudu no kases pāris sekundes pēc tam, kad bija atstājis veikalā savu īsto kontaktinformāciju.

Bet Lielbritānijā kāds Ārons Evanss bija savu vārdu, uzvārdu un dzimšanas datumu uztetovējis sev aizmugurē uz kakla – acīmredzot viņš gribēja uztaisīt ko līdzīgu hitmena svītru kodam. Taču šis bija tiešām dumjš tetovējums, jo Ārons, redziet, bija mašīnu zaglis, bet Lielbritānijā Orvela “1984” uzskata nevis par totalitārisma kritiku, bet pamācošu grāmatu par to, kur un kā labāk novietot novērošanas kameras. 2008. gadā viņu arestēja par zādzības mēģinājumu.

Jā, starp citu, dumji ir arī atstāt savu maku tur, kur laupāt. Kāds noziedznieks pie Kanādas un ASV robežas nozaga veikalā bloku cigarešu. Tam, lai viņš tiktu cauri sveikā, bija tikai viens šķērslis: viņš bija kasierim atstājis savus dokumentus vecuma pārbaudei.

Līdzīgs ir arī gadījums ASV Rietumvirdžīnijas štatā, kad kāds zaglis mēģināja aplaupīt veikalu pēc tam, kad tajā bija iepircies ar savu debetkarti. Skaisti.

Post Navigation