Lombardi un aizņemšanās

Tā ir lieliska sajūta, kas Jūs veicat lielisku pirkumu veikaliņā, antikvariātā vai labdarības veikalā ziedot.lv, ko Jūs citur būtu pircis par daudz lielāku cenu. Bet ko Jūs darītu, ja Jūs uzzinātu, ka lētais platīna pulkstenis, kas rotāts ar dimantiem, ir zagts?

Lombardi vairākus gadu desmitus ir bijuši tā vieta, kur cilvēki dodas, lai ietaupītu naudu (vai iegūtu naudu). Laikā, kad katrs santīms ir jātaupa, preces ar atlaidi tiek gandrīz izķertas no veikalu plauktiem. Dažas preces, piemēram, instrumenti un mēbeles ir vienkārši iegādāties, jo to stāvoklis parasti tiek novērtēts, rūpīgi apskatot preci. Lombardu īpašnieki ir uzņēmēji, nevis rotaslietu speciālisti. Rotaslietu cenu noteikšana pārsniedz to, kādu vērtību pircējs dod šai precei, jo ir tik daudzi faktori, kas veido preces cenu.

Pati lombardu būtība var radīt darījumus ar nelikumīgām precēm. Izmisuši cilvēki apmeklē lombardus, lai viegli iegūtu naudu grūtos laikos. Ja kāds kavē īres maksājumus, viņi var ieķīlāt savas rotaslietas lombardā un iegūt kredītu, kas viņiem ir jāatmaksā vai jāzaudē sava prece. Pārāk bieži, preces pirmavots ir kāds cits, kuru kredīta meklētājs pamanījās apzagt. Ja tā ir un tiek atklāts, ka priekšmets ir nozagts, izmeklētāji var pieprasīt to atdot atpakaļ tā likumīgajam īpašniekam, pat pēc tam, kad klients to ir iegādājies veikalā.

Lombardi nav visa ļaunuma sakne, jo daudzi darbojas kā likumīgi uzņēmēji. Tāpat kā jebkurā nozarē, veikali atšķiras atkarībā no īpašniekiem un viņu centību savu klientu apkalpošanā. Ja Jūs meklējat labas kvalitātes rotaslietas, kas var pat sniegt Jums atdevi no ieguldījumiem, došanās uz īstu juvelieru veikalu ir labākais risinājums.

Avots: kredīti (ārējā saite)!

Post Navigation