Mīti par ieročiem

Mīti par ieročiem, kuriem mēs ticam Holivudas filmu dēļ.

Tā kā Latvijā dzirdēt šāvienus, par laimi, nav biežs prieks, vismaz tie no mums bez militārās vai medību pieredzes neko daudz nezina par ieročiem — kā tie uzvedas, ko tie var vai nevar izdarīt. Tāpēc, skatoties filmas, mēs nemaz nezinām, ka tiekam muļķoti. Vai jūs zinājāt, ka, piemēram…

Lodes neaizdedzina visu, kas viegli uzliesmo

**Kur to var redzēt**: *Žokļi*, *Džeimss Bonds*, *Matrix trioloģija, u.t.t.*

**Mīts**:

Viss, kas var aizdegties, aizdegsies, ja pa to trāpīs ar lodi. Tajā pašā mirklī, kad lode trāpīs automašīnas bākai, tā uzies gaisā. Jāpiebilst, ka tas notiks tikai tad, kad to ievajadzēsies galvenajam varonim, piemēram, kad Morfejs uzspridzina blondos dvīņus ar pāris precīziem šāvieniem.

Ne tikai benzīns, bet arī skābeklis vai ūdeņradis aizdegsies uzreiz, kad iešaus pa cilindru vai citu konteineru, kurā tas glabājas. Arī *Žokļu* haizivs uziet gaisā, kad galvenais varonis trāpa pa gaisa balonu tās zobos. Skaisti, bet nepatiesi.

**Īstenība**:

Ne automašīnu, ne saspiestas gāzes balonu ražotājiem nepatiktos, ja viņus vainotu cilvēku nāvē, turklāt par to piedzenot milzīgas summas. Ja viņu ražojumu varētu pārvērst milzīgā ugunslodē, tam saduroties ar kaut ko vai to caursitot, puse ceļa negadījumu beigtos ar jaungada uguņošanu.

Turklāt “Mītu Mednieki” jau sen, pārāk sen pierādīja, ka automašīna nesprāgst no tā vien, ka tai iešauj ar ieroci. Lai uzspridzinātu mašīnu ar ieročiem, vajag ne tikai cauršaut tās bāku, bet arī aizdedzināt tā ārpusi, lai iekšā esošais šķidrums iztvaikotu tik ļoti, ka bāka atsprāgtu vaļā, tad, varbūt, jums izdotos uzspridzināt mašīnu.

Patiešām, Holivudas filmās viss notiek otrādāk: ja ieroči var tikt izmantoti, lai uzspridzinātu automašīnu, tad kādēļ ieroči nevar izšaut cauri citām tām daļām, piemēram, automašīnas durvīm. Protams, ka tā nav taisnība (pārtiniet video uz kādu otro minūti. Tāpēc tad, kad vēlaties spēlēt gangsterus, labāk nemēģiniet apšaudēs ar policiju slēpties aiz automašīnas durvīm.

Post Navigation