Mīts par klusinātāju

Klusinātājs nav skaļāks par smalkāko nopūtu!

**Kur to var redzēt**: *No country for old men*, *In Bruges*, visas *Džeimsa Bonda* filmas.

**Mīts**:

Gan spiegi, gan izsitēji, gan krievu gangsteri, kas nemāk runāt krieviski, zina, ka klusinātājs noņems jebkuru troksni. Tas pārvērtīs ar ieročiem asociēto apdullinošo troksni par kaut ko, kas izklausās pēc paātrinātas nopūtas.

Turklāt dažās filmās klusinātājus var uzlikt ne tikai vieglajiem šaujamieročiem, bet arī milzīgām bisēm, kas padarīs tās nedzirdamas jebkuros apstākļos. Turklāt klusinātājus var uzmeistarot ikviens, kurš mācījies mājturības stundās — vajag tikai divlitru pudeli, piebāzt to ar zeķēm, uzlikt ierocim, un *voila!*, mums ir izcili efektīvs klusinātājs.

**Realitāte**:

Diemžēl šaujampulveris eksplodējot izraisa milzīgu skaņu – apmēram tādu, kādu izraisa *lidmašīnas dzinējs*. Un nedaudz metāla (vai zeķu) to īsti nemainīs. Šādi izklausās īsts klusinātājs.

Pat ja neredzat video, mēs varam pastāstīt. Arī ar klusinātāju šaujamieroči ir nolādēti skaļi. Šāviens bez klusinātāja ir aptuveni 150 decibelus skaļš — jūs patiešām, to dzirdot, varat pazaudēt dzirdi, — bet klusinātājs skaņu nospiež aptuveni līdz 120 decibeliem, kas ir aptuvens ekvivalents skaļam rokkoncertam.

Principā klusinātājus izmanto diviem mērķiem: lai būtu grūtāk noteikt, no kuras puses nāk skaņa (izdevīgi, piemēram, ielu cīņās), kā arī, lai maskētu tā attālumu.

Katrā ziņā, ja jūs centīsities iziet kādu misiju, piemēram, no Hitlera ofisu kompleksa izglābt ietekmīgu vācu spiedzi, kuru vēlaties padarīt par savu piegulētāju, tad jūsu vienīgā cerība, izmantojot klusinātāju, ir sargi, kuri neuzskatīs jūsu stroķi par ievērības cienīgu un ļaus jums turpināt ceļu tikai aiz žēlsirdības.

Bet par bisēm. Jā, arī tās var noklusināt. Piemēram, šajā video varam redzēt, kā tas darbojas: Spied šeit!

Nedaudz klusāk jau ir, taču tas vienalga ir ļoti skaļi.

Post Navigation