Svīšanas cēloņi

Ārsti un zinātnieki nav pārliecināti par precīziem pārmērīgas svīšanas cēloņiem, bet lielākā daļa piekrīt, ka populārākais iemesls varētu būt iedzimtība. Pētnieki ir veiksmīgi sasaistījuši pārmērīgu svīšanu ar pārmērīgu simpātiskās nervu sistēmas darbību. Īpaši, torakālā simpātiskais nervu mezgls ir izraisītāja faktors, kas darbojas krūšu dobuma iekšpusē blakus mugurkaula skriemelim.

Lokālā hiperhidroze un vispārējā hiperhidroze

Ārsti iedala pārmērīgu svīšanu divās galvenajās kategorijās – lokālajā hiperhidrozē un vispārējā hiperhidrozē. Vispārīgā hiperhidroze ir pastiprināta svīšana, kas var rasties vairākās ķermeņa daļās. Tajā svīšanas problēmas var rasties uz ekstremitātēm, ķermeņa un sejas.

Šādos gadījumos, daudziem pacientiem ir dažas citas vispārējas problēmas, piemēram, drudža slimības, aptaukošanās, un noteikta veida endokrīnie (vairogdziedzera dziedzeri) vai neoplastiskie (vēži) traucējumi kopā ar svīšanas problēmas.

Noteikta pārmērīgas svīšanas iemesla meklēšana kopumā var būt laikietilpīga, jo ir grūti atrast pārmērīgas svīšanas cēloni gandrīz katrā svīšanas problēmu gadījumā. Tādējādi, sakarā ar šādām grūtībām, ārsti piemēro idiopātisku (nezināmas) hiperhidrozes diagnozi pārmērīgas svīšanas gadījumiem.

Tālāk, lokālās hiperhidrozes gadījumā, pacients saskaras ar svīšanas problēmām uz konkrētām ķermeņa daļām. Paduses, kājas un rokas ir visbiežākās ķermeņa daļas, kas var piedzīvot pārmērīgu svīšanu. Visvairāk iespējamais lokālās hiperhidrozes rašanās iemesls ir ģenētiska iedzimtība.

Ģenētiskā saistība:

Ziņojumi, kas iegūti no vairākiem pētījumiem, attēlo ģenētisko saistību aptuveni 50% līdz 60% no pārmērīgas svīšanas gadījumiem visā pasaulē. Lai gan ģenētiskā saistība ir smalki attēlota, iegūt ģenētisko vadību, lai izārstētu pārmērīgas svīšanas problēmas, ir vēl neiespējami.

No medicīniskā ziņojuma ir skaidrs, ka simpātiskā ķēde regulē dziedzerus, ko sauc par ekrīnajiem un apkrīnajiem dziedzeriem, kas ir atbildīgi par visa cilvēka ķermeņa svīšanu.

Ekrīnie sviedru dziedzeri koncentrējas galvenokārt uz pēdām un plaukstām. Vairākos pārmērīgas svīšanas gadījumos kājas un rokas ir visvairāk skartās ķermeņa daļas. Tālāk, mazākā mērā, pārmērīga padušu un sejas svīšana ir dažas kopējas hiperhidrozes parādības.

Post Navigation