Vai aizsargvestes izglābs visus?

Aizsargvestes izglābs visus no jebkuriem ieročiem?

**Kur to var redzēt:** *Human Target*, *The Punisher, u.t.t.*

**Mīts**:

Iztēlojaties, ka jūs esat netālu no Al Kaida mītnes izlūkošanas misijā, taču jūs pamana un nu jums dzenas pakaļ teroristu autobuss. Jūs bēgat (diemžēl ar kājām), un viņi, jūs panākuši, salaiž jūsos divsimts kalašņikova lodes. Jūs izliekaties beigts, un piemuļķojat teroristus, jo īstenībā jums ir paslēpts trumpis — jums mugurā ir kevlara aizsargveste. Varbūt jums būs zilumi, bet ne lielāki, kā tad, ja jūs būtu spēlējuši peintbolu. Jūs, izpildījis misiju, dodaties mājās pie vācu spiedzes, kuru iepriekšējā dienā izglābāt no Hitlera nagiem.

**Īstenība**:

Īstenībā jūs būtu miris jau pēc pirmajām lodēm. Vienīgais, ko jūsu labā izdarītu aizsargveste, būtu apgrūtināt maitu lijām apēst jūsu ķermeni — nu, un arī atvieglot darbu morgā, jo vismaz jūsu viduklis būtu saturēts vienā gabalā.

Protams, ka aizsargveste pietiekami labi aizsargā no vieglajiem šaujamieročiem. Tas ir iemesls, kādēļ, piemēram, šis idiots palika dzīvs. Taču pret lielāka kalibra ieročiem aizsargveste būs apmēram tikpat efektīva cik brokastu pārslu paka.

Profesionāli karavīri bieži valkā pilnu ķermeņa bruņojumu, kurš var palīdzēt aizturēt pat snaiperieroču lodes, taču tās ir efektīvas tikai tālākās distancēs, un tas nebūt nenozīmē, ka policisti valkā šādas pašas aizsargvestes.

Post Navigation